Különleges szolgáltatása a RÁDIÓ. Ilyenkor megadsz egy együttest, és a rádió gombra kattintva máris kapsz egy jó kis háttérzenét: nemcsak az együttes dalait fogod hallani, hanem a hozzá hasonló zenekarok dalait is. De ha zenei stílust adsz meg, akkor is jó. Igenám, de mára ez a szolgáltatás egy kicsit megváltozott: a fizetős szolgáltatások közé lett rakva. Ha nem vagy hajlandó fizetni, akkor 30 szám hallgatása után a rádió örökre elhallgat...
Viszont a last.fm egyik ütőképes szolgáltatása a Audioscrobbler. Ha ezt feltelepíted, és a Winamp pluginodhoz csatolod, akkor minden mp3 meghallgatása után a last.fm felé küldesz egy rövid jelentést, hogy mit is hallgattál meg. Ezen statisztika összegyűjtése segítségével a honlapon böngészve rájöhetsz, melyik is az adott együttes slágere, vagy mi az aktuális slágerei pl. Magyarországnak.
A rádió lekorlátozása azonban sok embernek nem tetszett (pl. az alapítóknak, akik ki is léptek a last.fm-ből), néhány ember meg alternatívát keresett. Az egyik ilyen alternatív lejátszó-honlap a Grooveshark. Szolgáltatásaiban nem hasonló - azaz a Audioscrobbler még mindig vonzó a last.fm-ben - még adatbázisnak sem mondható. Viszont rengeteg album van feltöltve rá, és néhány kattintással háttérzenéhez a munkához-játékhoz tökéletesen használható, méghozzá ingyen. Magyar zenét még ne nagyon keressetek rajta, abban eléggé gyenge a honlap, de remélhető, hogy a Grooveshark lesz olyan hatalmas, mint a last.fm.
Last.fm honlapja: http://www.last.fm/
Grooveshark honlapja: http://listen.grooveshark.com/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése