Hadise-ről annyit, hogy a csajszi nem Törökországban született, hanem Belgiumban, de török származású. Amúgy R&B énekes, azaz a legutóbbi albumán érződik a Rihanna, Pussycat Dolls és a többi hasonszőrű énekesnők hatása - de azért vannak jó kis törökös számok is.
Most olvasom, hogy az Eurovision dalfesztiválon ő volt az első előadó török színben, aki nem Törökországban született.
Ha már itt tartunk... A helyen, ahol voltunk, csak török zene szólt. Többségében a vidám, pörgős nóták, de azért hallottuk szép lassú nótákat is. Van rockzene is, természetesen, de nem többségben. A KRAL zenei csatorna csak török zenéket játszik. Egyébként is nagyon erős a hazafias öntudat, de majd erről még mesélek, ha a történelemről lesz szó. A közember más előadókat nem is ismer - míg a Tarkanról szinte mindent tudnak, addig pl. a Depeche Mode-ot nem is ismerik: azt hitték, magyar együttes :D
Feltűnő az is, hogy nem a huszonévesek vannak többségben a török popzenében, hanem sokkal inkább a 30-as, 40-es korosztály. Ezzel persze semmi gond, érettebb hang, képzettebb zenészek, nem pedig olyanok, akik jól néznek ki. Pl. az egyik előadót hallgatva elgondolkodtam azon, hogy hova lehetne küldeni Kiszely Tündét - simán el tudna helyezkedni Törökországban.
Jöjjön a szokásos klippek - maga a hivatalos klip, az Eurovíziós szereplés, valamint egy korábbi klip...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése